mazlení

Štědrý večer

Kategorie: 
Jazyk: 

Zrovna když ukládala víno do vinotéky cinknul zvonek ode dveří. Vstala, upravila se a šla otevřít.
„Roberte, miláčku, ty jsi přišel!“ zvolala roztouženě a vtiskla mu polibek.
Rychle se svlékal z kabátu a vzápětí, stuleni k sobě v obýváku, se vášnivě líbali.

Štítky: 

Mýtinka 09.

Kategorie: 
Jazyk: 

9. kapitola - Před svatbou.

Někomu by se zdálo, že náš společný život byl pouze ve znamení rozkoše. Ne, není tomu tak, zmiňuji se jen o dnech nebo příhodách, které jaksi se vymykaly normálu. Jak už to v životě dvou bývá, chytli jsme se kolikrát kvůli nějaké maličkosti a chodili kolem sebe, jako bychom se neznali. Jana to dlouho nevydržela a pak, se vší ženskou rafinovaností se, snažila udobřit a hledala způsob, jak to narafičit, abychom se udobřili, a hlavně, abych přiznal, že má pravdu ona.

Nejsem mamánek 01

Kategorie: 
Jazyk: 

Jmenuji se Petr. Po loňské maturitě na místní střední škole, jsem ještě o prázdninách nastoupil do práce. Bylo to smutné, leč nezbytné, protože matka je samoživitelka a doposud se musela v práci i v domácnosti dosti ohánět. Teď již chápu slogan, že peníze jsou až na prvním místě. Proto i my, děti, jsme byli vychováni k rozumné šetrnosti. Sestra již před dvěma léty odmaturovala, před půl rokem se vdala a odstěhovala se. Po sestře jsem přebral většinu prací v domácnosti. Protože mám maminku velmi rád, všestranně se snažím se ji pomoci. Ulevit od každodenních starostí a trošičku ji vracet tu péči o nás. Dá se říct, že již nějakou dobu si uvědomuji, jak si musela odříkat různé věci pro sebe, jen abychom my nestrádali. Proto jsem si ještě na škole našel brigádu v marketu a bylo to znát. Mamka zvolnila a občas si mohla koupila nějakou tu parádu. Jen tak, pro potěšení. To se samozřejmě projevilo i na jejím sebevědomí. Začala o sebe více dbát a já náhle začal vnímat, že je to docela echt ženská. Bylo znát, že se jí začíná vracet radost ze života. Rád bych na tom měl větší podíl a tak jsem si předsevzal, že až budu vydělávat, budu se snažit vynahradit ji její péči o nás i s úroky.

Malé životní dobrodružství II. 09/10

  • 5 May 2016
  • mb
Kategorie: 
Jazyk: 

MALÉ ŽIVOTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ II – 9/10
Daniel seděl pohodlně uveleben v křesle u pracovního stolu ve své kanceláři a přemítal nad událostmi posledních dnů. Měl by se cítit spokojený a šťastný, vždyť se mu dostalo zadostiučinění v míře větší, než si přál a byl tak nyní finančně zabezpečený až do konce života, že by nemusel dělat vůbec nic. Přesto se tak necítil. Když tak nad tím přemýšlel, právě to „vůbec nic“ ho nejvíc znepokojovalo. Nehloubal nad tím, za co ty peníze utratí a co všecko si za ně pořídí. To ho nezajímalo, jen to − „vůbec nic“. Pohlédl na stůl, kde ležely desky se zprávou o auditu, a v tu měl jasno. Nešlo o to, jestli si koupí jachtu, letadlo či pustý ostrov v moři (ostatně po tom ani netoužil), nýbrž o to, že si nyní může dělat, co chce. Nic a nikdo ho přece nenutí přestat dělat, a proto bude pracovat dál jako dosud a pokud bude někdy potřebovat volno, může si bez obav vzít třeba roční dovolenou.

Stránky